Korková tapeta “Normal”

Další informace

Hmotnost 1.50 kg

 2,900.00 na 1 roli - 7,5 m2


TECHNICKÉ PARAMETRY

Šířka 0,75 m

Délka 10 m

Tloušťka 1 mm

Prodává se v rolích 7,5 m2


Popis


Korková tapeta “Normal”


Představujeme naši novou Korková tapeta “Normal”.

Korková tapeta “NORMAL” může být skvělou výzdobou interiéru. Jsou inspirováni řadou vzorů, barev a textur. Zvláštní pozornost je věnována krásným aranžmá. Vzory korkové tapety jsou inspirovány nejnovějšími módními trendy. Korková tapeta “NORMAL” má mnoho výhod. Je to příjemné a teplé. Udržuje optimální teplotu a příznivé mikroklima v interiéru. Korkové tapety jsou také zdravé pro členy domácnosti, odolné proti vlhkosti a nepřilákají prach. Alergie ocení její vlastnosti. Korkové tapety se prodávají v celých rolích o velikosti 7,5 m2 (10m x0,75m)

 


Definice


Korková tapeta se skládá z papírového pozadí, jehož povrch je pokryt tenkými plátky korkové dubové kůry. Někteří výrobci tapet také používají mletý korkový granulát z korkových stromů asijského Amuru nebo zbytky korku. Tento typ korkové tapety je levnější než korková dýha.

Existují také tapety, které napodobují vzhled původních korkových tapet. Vypadají klamně podobné skutečnému korku. Jedná se hlavně o netkané tapety.


Výroba


Tapeta z korkové dýhy se skládá z loupané korkové dubové kůry (Quercus suber). Zkušení zaměstnanci loupají kůru ručně pomocí speciálních nástrojů. Loupání nemá žádný vliv na život korkového dubu a jeho kůra roste zpět.

Poté třídit, skládat a nechat zaměstnance zaschnout korek venku po dobu nejméně šesti měsíců. Během této doby nesmí být korek v kontaktu se zemí. Po sušení se producenti napařují a vyhladí kůru. To umožňuje pracovníkům je později zpracovat. Korek pak může odpočívat po dobu šesti až devíti měsíců, což vytváří jedinečnou buněčnou strukturu přirozeným procesem zrání a je vhodné ke zpracování.

Během dalšího zpracování se kůra vaří při teplotě pod 100 stupňů Celsia. To snižuje znečištění a zvyšuje flexibilitu a objem. Rovněž snižuje hustotu. Poté znovu zaschněte a stabilizujte fázi po dobu dvou až tří týdnů. V této fázi se vlhkost kůry snižuje. Výrobci připravují korek na další výrobu. Převedete ji na odpovídající produkci podle nastavených úrovní kvality. Pro výrobu korkové dýhy jsou schváleny pouze úrovně kvality A a B.

Jednotlivé korkové dýhy jsou uspořádány podle potřeby a ručně nalepeny na papírový nosič (“laminované”). To vytváří individuální vzor, ​​takže každá korková tapeta je skutečně jedinečná a neopakovatelná!

Korkové tapety vypadají přirozeně a vypadají teplě a jemně. Rozdíly ve struktuře a barvě tapety jsou zcela přirozené. To jsou známky kvality a pravosti, nikoli výrobní vada. Přírodní korkové tapety jsou k dispozici v různých odstínech hnědé.


Eigenschaften und Pflege


Natürliche Tapeten aus Kork sind nicht nur äußere, sondern auch innere Eigenschaften. Da die Rinde der Korkeiche aus mit Luft gefüllten Zellen besteht, weist sie eine geringe Wärmeleitfähigkeit auf. Kork-Tapeten bieten daher eine hervorragende Wärmedämmung und sehr gute Dämmeigenschaften. Sie eignen sich besonders zur Wärmedämmung, aber auch zur Schalldämmung.

Ein weiteres positives Merkmal von Kork-Tapeten ist, dass sie antibakterielle, hypoallergene und antistatische Eigenschaften haben. Es ist ideal für Allergiker und Asthmatiker. Da die Staubpartikel nicht an ihnen haften, sind sie sehr pflegeleicht. Sie sollten Tapeten nicht bei Nässe und bei frischen Flecken reinigen. Wir empfehlen die Reinigung mit einem leicht feuchten Tuch.

Kork-Tapeten sind sehr haltbar und flammhemmend. Sie sind auch bei konstantem Licht lichtbeständig. Leichte Schäden durch Unebenheiten oder Kratzer sind nicht erkennbar. Auch in der natürlichen Struktur des Korkens.

Unsere umweltfreundlichen Kork-Tapeten sind vollständig handgefertigt. Die Produktion schließt die Verwendung von Chemikalien aus. Wenn Sie nach einer Wandverkleidung suchen, die die Umwelt und die Gesundheit schützt, ist Naturkork-Tapete die perfekte Wahl. Zusätzlich verbessert es das Raumklima und senkt die Energiekosten.


Instalace


Na rozdíl od korkových podlah nemají tapety dýhovaný povlak nebo těsnění. Proto byste jej neměli instalovat ve vlhkých místnostech. Například to může být v koupelně nebo kuchyni. Jejich přírodní materiál pohlcuje vlhkost a látka může bobtnat. Jsou však ideální jako obklady stěn do obývacích pokojů, ložnic a kanceláří.

Použití korkové tapety je podobné tradičním tapetám. Povrch musí být suchý, čistý a hladký. Pro řezání doporučujeme použít nůžky na tapety nebo jiný ostrý řezný nástroj. Díky tomu je řez velmi přesný a zabraňuje roztřepení hran a trhlin v tenké korkové dýze.


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké dotazy? Neváhejte a využijte náš webový chat. Můžete se také zeptat na našem kanálu Facebook. Najdete zde také spoustu zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte také navštívit náš kanál YouTube. Zde přidáváme zdarma užitečná a zajímavá videa. Stahujeme informace o instalaci a zpracování korku. Stejně jako mnoho zajímavých faktů z neustále se měnícího a stále populárnějšího korku po celém světě.

Na naší Pinterest stránce najdete skvělé DIY projekty. Přidáváme nejzajímavější ruční korky od lidí z celého světa a mnoho dalších. Také zveřejňujeme naše dokumenty o korku. Na Pinterestu najdete informace, které nejsou na našem webu ani na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 1.50 kg

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Korková tapeta “Normal”“