Korková tapeta “Stříbrná “

Další informace

Hmotnost 1.50 kg

 3,500.00 na 1 roli - 7,5 m2


TECHNICKÉ PARAMETRY

Šířka 0,75 m

Délka 10 m

Tloušťka 1 mm

Prodává se v rolích 7,5 m2


Popis


Korková tapeta “Stříbrná “


Představujeme naši novou Korková tapeta “Stříbrná”. Korková tapeta “Stříbrná” může být skvělou výzdobou interiéru. Jsou inspirováni řadou vzorů, barev a textur. Zvláštní pozornost je věnována krásným aranžmá. Vzory korkové tapety jsou inspirovány nejnovějšími módními trendy. Korková tapeta má mnoho výhod. Je to příjemné a teplé. Udržuje optimální teplotu a příznivé mikroklima v interiéru. Korkové tapety jsou také zdravé pro členy domácnosti, odolné proti vlhkosti a nepřilákají prach. Alergie ocení její vlastnosti. Korkové tapety se prodávají v celých rolích o velikosti 7,5m2 (10 mx 0,75 m).


Definice


Korková tapeta “Stříbrná” se skládá z papírového pozadí, jehož povrch je pokryt tenkými plátky korkové dubové kůry. Někteří výrobci tapet také používají mletý korkový granulát z korkových stromů asijského Amuru nebo zbytky korku. Tento typ korkové tapety je levnější než korková dýha.

Existují také tapety, které napodobují vzhled původních korkových tapet. Vypadají klamně podobné skutečnému korku. Jedná se hlavně o netkané tapety.


Výroba


Tapeta z korkové dýhy se skládá z loupané korkové dubové kůry (Quercus suber). Zkušení zaměstnanci loupají kůru ručně pomocí speciálních nástrojů. Loupání nemá žádný vliv na život korkového dubu a jeho kůra roste zpět.

Poté třídit, skládat a nechat zaměstnance zaschnout korek venku po dobu nejméně šesti měsíců. Během této doby nesmí být korek v kontaktu se zemí. Po sušení se producenti napařují a vyhladí kůru. To umožňuje pracovníkům je později zpracovat. Korek pak může odpočívat po dobu šesti až devíti měsíců, což vytváří jedinečnou buněčnou strukturu přirozeným procesem zrání a je vhodné ke zpracování.

Během dalšího zpracování se kůra vaří při teplotě pod 100 stupňů Celsia. To snižuje znečištění a zvyšuje flexibilitu a objem. Rovněž snižuje hustotu. Poté znovu zaschněte a stabilizujte fázi po dobu dvou až tří týdnů. V této fázi se vlhkost kůry snižuje. Výrobci připravují korek na další výrobu. Převedete ji na odpovídající produkci podle nastavených úrovní kvality. Pro výrobu korkové dýhy jsou schváleny pouze úrovně kvality A a B.

Jednotlivé korkové dýhy jsou uspořádány podle potřeby a ručně nalepeny na papírový nosič (“laminované”). To vytváří individuální vzor, ​​takže každá korková tapeta je skutečně jedinečná a neopakovatelná!

Korkové tapety vypadají přirozeně a vypadají teplě a jemně. Rozdíly ve struktuře a barvě tapety jsou zcela přirozené. To jsou známky kvality a pravosti, nikoli výrobní vada. Přírodní korkové tapety jsou k dispozici v různých odstínech hnědé.


Vlastnosti a péče


Tapety z přírodního korku jsou nejen vnější, ale také vnitřní. Protože kůra korkového dubu sestává z buněk naplněných vzduchem, má nízkou tepelnou vodivost. Korkové tapety proto nabízejí vynikající tepelnou izolaci a velmi dobré izolační vlastnosti. Jsou vhodné zejména pro tepelnou izolaci, ale také pro zvukovou izolaci.

Další pozitivní vlastností korkových tapet je, že mají antibakteriální, hypoalergenní a antistatické vlastnosti. Je ideální pro alergiky a astmatiky. Vzhledem k tomu, že částice prachu na nich nepřilnou, je velmi snadné se o ně starat. Tapetu byste neměli čistit, pokud jsou mokré nebo čerstvé skvrny. Doporučujeme čistit mírně navlhčeným hadříkem.

Korkové tapety jsou velmi odolné a nehořlavé. Jsou stálé i za stálého světla. Mírné poškození od nárazů nebo škrábanců není vidět. Také v přirozené struktuře korku.

Naše korkové tapety šetrné k životnímu prostředí jsou zcela ručně vyráběné. Výroba vylučuje použití chemických látek. Pokud hledáte obklady stěn, které chrání životní prostředí a lidské zdraví, jsou přírodní korkové tapety perfektní volbou. Zlepšuje také vnitřní klima a snižuje náklady na energii.


Instalace


Na rozdíl od korkových podlah nemají tapety dýhovaný povlak nebo těsnění. Proto byste jej neměli instalovat ve vlhkých místnostech. Například to může být v koupelně nebo kuchyni. Jejich přírodní materiál pohlcuje vlhkost a látka může bobtnat. Jsou však ideální jako obklady stěn do obývacích pokojů, ložnic a kanceláří.

Použití korkové tapety je podobné tradičním tapetám. Povrch musí být suchý, čistý a hladký. Pro řezání doporučujeme použít nůžky na tapety nebo jiný ostrý řezný nástroj. Díky tomu je řez velmi přesný a zabraňuje roztřepení hran a trhlin v tenké korkové dýze.


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké dotazy? Neváhejte a využijte náš webový chat. Můžete se také zeptat na našem kanálu Facebook. Najdete zde také spoustu zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte také navštívit náš kanál YouTube. Zde přidáváme zdarma užitečná a zajímavá videa. Stahujeme informace o instalaci a zpracování korku. Stejně jako mnoho zajímavých faktů z neustále se měnícího a stále populárnějšího korku po celém světě.

Na naší Pinterest stránce najdete skvělé DIY projekty. Přidáváme nejzajímavější ruční korky od lidí z celého světa a mnoho dalších. Také zveřejňujeme naše dokumenty o korku. Na Pinterestu najdete informace, které nejsou na našem webu ani na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 1.50 kg

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Korková tapeta “Stříbrná ““