Korkový primer pod panely 2mm(1mx10m)

Další informace

Hmotnost 4.000000 kg
Tloušťka

2mm

Tepelná vodivost

0,053 W/mK

Balíček

1

Metriky

ks

Šíře

1m

Zvuková pohltivost

17dB

Délka

10m

Hustota

180-200 kg/m3

Plodnost

2-4%

 690.00 pro umění

Korkový primer pod panely 10 x 1m x 2mm

Popis


Korkový primer pod panely 2mm(1mx10m) – Korková izolační podložka- spolehlivá výkonová technologie


Korkový primer pod panely 2mm(1mx10m) je vyrobena za použití vynikající technologie. Nepovoluje žádné chemické umělé přísady, které by mohly mít negativní dopad na naše zdraví. Materiál je založen na přírodním korku a ekologickém pojivu. Korková rohož na podlaze se liší od standardní korky na podlaze. Má nižší hustotu a poréznější strukturu. Díky tomu jsou izolační parametry produktu ještě lepší.

Co odlišuje korek pod panely od jiných materiálů tohoto typu?


Přirozený původ


Korek vyniká mimo jiné izolačními materiály, protože je to zcela přírodní surovina. Středomořští lidé jej získávají z kůry korkového dubu. Díky tomu je nejzdravějším produktem na trhu. Jeho výroba je založena na přírodních surovinách. Proto je pro lidské tělo a životní prostředí zcela neutrální. Bohužel to nelze říci o jiných syntetických bázích.

Je třeba poznamenat, že proces získávání korku se provádí bez poškození stromu, ze kterého je extrahován. Několik nebo několik centimetrů kůry se oddělí od hrubého kmene a podrobí se dalšímu zpracování. Tento postup se provádí každých 9–10 let. Po štěkání strom regeneruje a obnovuje svoji kůru, která začíná opět růst. Korek je zcela antistatický materiál. To znamená, že se neelektrizuje, a proto nepřitahuje prach. To je velmi dobrá zpráva, zejména pro alergiky a astmatiky. Je to stejné pro jiné materiály?


Tepelná izolace


Korková izolační vrstva má velmi dobré parametry tepelné izolace. Jeho součinitel tepelné vodivosti je 0,053 W / mK, díky čemuž je v popředí nejteplejších izolačních materiálů. Důležité je, že korek neztrácí své izolační vlastnosti v širokém teplotním rozsahu. Díky tomu může být použit ve velmi chladném a extrémně horkém prostředí. Korek získal tuto cennou vlastnost díky své specifické buněčné struktuře, která není možná za umělých podmínek.

Korková tkáň je vyrobena z obrovského počtu mrtvých buněk. Prostor mezi nimi je naplněn plynem, jehož složení je podobné vzduchu. Obsah plynu je asi 90% jeho objemu. Díky tomu korek dokonale izoluje interiér proti tepelným ztrátám. Kromě toho je dotykový materiál příjemně teplý, protože neabsorbuje ani nevede teplo lidského těla, což se promítá do pohodlného používání podlahy, pod kterou se používá korkový substrát.


Akustická izolace a vibrační izolace


Akustická korková podložka je také skvělým způsobem, jak izolovat místnosti od nepříjemných zvuků, hluku a vibrací. Použití korku pod podlahou také sníží zvuk kroků a praskání podlahy, což zase zlepší pohodlí při používání bytu. Korková podlaha má schopnost potlačit zvuky vzduchu a nárazu ve velmi širokém rozsahu.


Chemický objem a propustnost pro plyny a kapaliny


Korek je surovina, která se může pochlubit tím, že chemicky nereaguje s žádnými látkami. Je také nepropustný pro kapaliny a plyny. Navíc nemá chuť ani vůni, takže populární použití je uzavírání nádob na potraviny a nápoje. Korek je také odolný vůči vlhkosti. Díky tomu si můžete být jisti, že při použití jako podlahová rohož eliminujete riziko vzniku plísní a plísní a její vlastnosti se v průběhu času nezmění.


Dimenzionální stabilita korkového podkladu


Dimenzionální stabilita je velmi důležitá vlastnost, zejména pokud jde o materiály, které budou silně zatíženy. Korková podlaha zaručuje takovou stabilitu. V důsledku toho se tloušťka podlahy nezmění poté, co položíme nábytek a. To je jasná výhoda, která odlišuje korek od ostatních základen. Levné materiály obvykle snižují jejich tloušťku o 50-70% ve srovnání s původními rozměry.


Požární odolnost a trvanlivost


Korek je žáruvzdorný materiál. Chrání kmen stromu před přehřátím a vysokými teplotami v lesních požárech. Kontakt s ohněm hoří bez plamene, a proto nepředstavuje riziko požáru. Rovněž neprodukuje toxické plyny pod vlivem ohně, takže neznečišťuje životní prostředí. Speciální konstrukce korku znamená, že surovina je také mimořádně odolná vůči poškození a otěru. To je mimořádně důležitá vlastnost, zejména mezi nadacemi. Podlaha položená na ní neustále pracuje a je nezbytné, aby bylo nutné tření materiálu proti materiálu. Vysoký koeficient tření korkových pražců znamená, že tento materiál vydrží déle než mnoho podlaží.


Korková lehkost a její vliv na vnitřní mikroklima


Korek je extrémně lehký materiál, který nezatěžuje povrchy, na které byl položen. Vzduch představuje 50% jeho hmotnosti. Proto je korek pětkrát lehčí než voda a díky své nepropustnosti pro kapaliny je zcela nepropustný. Lidé ji už používali před tisíci lety k výrobě rybářských bójí a sítí.
Korek na podlaze má také schopnost stabilizovat vlhkost vzduchu a vyrovnat teplotu. Díky tomu si můžeme být jisti, že mikroklima v našich interiérech bude perfektní.


Korková podložka 2 mm (10 m) – Kde je mohu použít?

Korkové podlahy jsou ideální pro všechny typy podlah. Bude dobře fungovat pod podlahami vyrobenými z desek, panelů, linolea a PVC, jakož i pod kameny nebo keramickými dlaždicemi. Můžete jej také nainstalovat pod koberec a dosáhnout tak měkkého a elastického efektu podlahy.


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké dotazy? Neváhejte a využijte náš webový chat. Můžete se také zeptat na našem kanálu Facebook. Najdete zde také spoustu zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte také navštívit náš kanál YouTube. Zde přidáváme zdarma užitečná a zajímavá videa. Stahujeme informace o instalaci a zpracování korku. Stejně jako mnoho zajímavých faktů z neustále se měnícího a stále populárnějšího korku po celém světě.

Na naší Pinterest stránce najdete skvělé DIY projekty. Přidáváme nejzajímavější ruční korky od lidí z celého světa a mnoho dalších. Také zveřejňujeme naše dokumenty o korku. Na Pinterestu najdete informace, které nejsou na našem webu ani na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 4.000000 kg
Tloušťka

2mm

Tepelná vodivost

0,053 W/mK

Balíček

1

Metriky

ks

Šíře

1m

Zvuková pohltivost

17dB

Délka

10m

Hustota

180-200 kg/m3

Plodnost

2-4%

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Korkový primer pod panely 2mm(1mx10m)”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *