Korek v rolích 10mm(5mx1m) – stredné zrno

Další informace

Hmotnost 12.00 kg
Šíře

1m

Tloušťka

10mm

Délka

5m

Hustota

200-220 kg/m3

Tepelná vodivost

0,046 W/mK

Granule

0,5-4mm

 2,150.00 pro umění

Popis


Korek v rolích 10mm(5mx1m)


Námi nabízená korková role 10mm(5mx1m) – stredné zrno je produktem nejvyšší kvality. Role jsou vyrobeny z granulovaných střednězrnných granulí. Surovina z Portugalska si okamžitě získá srdce zákazníků.  Korek v roli je vyroben kombinací ekologického kameniva se stejně přírodním pojivem. Výsledný produkt má různé tloušťky, což výrazně rozšiřuje rozsah jeho použití. Je to ideální korek do skříněk a na informační tabule, včetně připnutí důležitých informací. Musíme uznat, že korek vyexponovaný na stěnách působí velmi esteticky. Navíc se jedná o pružný a odolný materiál, který se nebude tak rychle drolit. Podívejte se, kde můžete korek v roli použít a jak by měla vypadat jeho montáž.


Korkové role – specifika produktu a použití


Korková role 10mm(5mx1m) – stredné zrno, kterou naleznete v našem sortimentu, se neprodává na metry, ale po částech. Vybírat můžete z korkových rolí o délce např.  2,5m, 5m. 10m a dokonce 100m. Každá role může mít jiný stupeň granulace a tloušťku. Má rozsah 0,8 mm až 10 mm. Role jsou široké 1m. Námi nabízené role jsou výborným materiálem na korkové nástěnky pro různé účely. Korek v korkové nástěnce by měl mít tloušťku 5 mm až 10 mm, protože délka standardních špendlíků je přibližně 10-11 mm. Díky tomu si na nástěnku snadno připnete fotografie nebo důležité informace. Korek v rolce je také perfektní jako izolační nebo hřejivá podložka pod panely. Zajímavým využitím je také hřejivá a skvrnám odolná korková podložka na psací stůl nebo korková podložka do dětského pokoje. Materiál je velmi příjemný a měkký na dotek a hlavně antialergický. Proto je ideální do království vašeho dítka! Role se také skvěle hodí do informačních skříní a velkých korkových tabulí, mimo jiné v kancelářích, školách a veřejných budovách. Korkové desky budou odolné a budou sloužit mnoho let. Mimořádnou vymožeností je samolepicí verze korku, která značně usnadňuje montáž. Díky hotové vrstvě silného lepidla lze korek snadno instalovat kamkoli. Tradiční korek můžete přilepit speciálním lepidlem na korek, které zakoupíte v našem obchodě.


Jak by se měl korek z role aplikovat?


V závislosti na zamýšleném použití můžete korkovou roli nařezat (nejlépe tapetářským nožem) na odpovídající tvar a velikost. Když si připravíte požadovaný formát (nebo koupíte hotový), lze jeho montáž provést dvěma způsoby. Vše závisí na typu korku. Pokud se jedná o tradiční materiál, použijte speciální lepidlo na korek, které také najdete v naší nabídce. Pokud se však jedná o samolepící verzi, stačí odlepit ochrannou část a korek přilepit na vybraný povrch. Varování! Korek by měl být aplikován na vybraný povrch pečlivě a přesně, protože vrstva lepidla velmi rychle schne. Přesto je velkou výhodou této montáže jednoduchá obsluha a čistota. Při montáži korku nedoporučujeme používat hřebíky, šrouby nebo hmoždinky. Jedná se o zbytečné doplňky, které negativně ovlivní estetiku. Nezapomínejte tedy, že korek je nejlepší připevnit pomocí korkového lepidla k tomu určeného, ​​nebo si rovnou pořídit samolepící verzi.


Další využití korku na části


Korek používaný na výrobu rolí je perfektní na korkové panely, tepelnou izolaci studených stěn (doporučuje se zejména pro použití v blízkosti dětských postýlek) a je také materiálem, který je vhodný pro povrchovou úpravu stěn a stropů. Korek se vyznačuje bezkonkurenčními izolačními parametry – jak z hlediska tepelné, tak akustické izolace. Výrobek je ideální pro nahrávací studia, školy a také v zařízeních, kde podlaha vyžaduje dodatečné odhlučnění. Korkové role mohou mít i jiné využití. Opravdu záleží jen na vaší fantazii. Například díly samolepícího korku je možné využít nalepením na kuchyňské skříňky, což kuchyni zcela promění a dodá jí originální ráz. Korek v roli je velice univerzální produkt. Můžete jej použít téměř kdekoli (na stropy, stěny, podlahy, nábytek atd.). Pomocí korku můžete vytvořit i velmi elegantní dekorace, které báječně ozdobí interiér vašeho domova. Korek v roli je skvělý nejen na stavbu, ale i k dekoraci. Podnikatelé také používají produkt v mnoha dalších odvětvích, včetně obuvnictví (vložky, podpatky), rybářství (díly na pruty), modelářství (makety), průmysl (návleky, těsnění) a dokonce i sport (fitness podložky). V naší nabídce naleznete mnoho různých výrobků z přírodního korku, korkové válečky, korkové stěny a mnoho dalšího. Proto vám doporučujeme, abyste si prohlédli celý sortiment. Jsme přesvědčeni, že každý zákazník najde něco šitého na míru jeho potřebám!


Povrchová úprava korku


Způsob úpravy korku závisí především na efektu, kterého chceme dosáhnout. Materiál je možné nějak upravit nebo nechat bez dalšího zpracování. V obou případech bude korek vypadat dobře. Pokud však chcete jeho přirozenou strukturu trochu oživit nebo efektivně skrýt, můžete korek natřít lakem, barvou nebo mořidlem. Pro ty, kteří chtějí trochu ušetřit (jak peníze, tak práci), doporučujeme ponechat korek bez dodatečné úpravy. Nerovnoměrná struktura v kombinaci s nedokonalými zrny korku vytvoří ve vašem domově přirozenou a originální atmosféru. Korkovou tabuli bude využívat celá rodina po mnoho let.

TECHNICKÉ PARAMETRY:

Šířka: 100 cm
Tloušťka:
10 mm
Délka:
5 m
Velikost granulátu: 
0,5-4mm
Součinitel tepelné vodivosti: 
0,046 W/mK
Hustota:
200 – 220 kg/m3
Absorpce vody: 
2-4 %

Role se používají při výrobě korkových panelů, reklamních podložek, v automobilovém a nábytkářském průmyslu atd.

Zjistěte více o produktu!


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké otázky? Neváhejte použít náš webový chat. Můžete se nás také zeptat na našem facebookovém kanálu. Zde také najdete mnoho zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte také navštívit náš Youtube kanál. Tam často přidáváme hodnotná a zajímavá videa. Nahráváme informace o instalaci a zpracování korku. Stejně jako mnoho zajímavých faktů z neustále se rozvíjejícího a stále populárnějšího korkového průmyslu na světě.

Nakonec na naší stránce Pinterest najdete úžasné kutilské projekty. Přidáváme nejzajímavější korkové ruční práce od lidí z celého světa a mnoho dalších. Zveřejňujeme také naše materiály o korku. Na Pinterestu najdete informace, které nejsou na našem webu ani na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 12.00 kg
Šíře

1m

Tloušťka

10mm

Délka

5m

Hustota

200-220 kg/m3

Tepelná vodivost

0,046 W/mK

Granule

0,5-4mm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Korek v rolích 10mm(5mx1m) – stredné zrno“