Prodej!

Expandovaný korek 20mmx500mmx1000mm

Další informace

Hmotnost 2.500000 kg
Měrná tepelná

1,67 Kj/Kg°C

Provozní teplota

-180°C-+ 120°C

Hustota

170kg/m3(+/-15%)

Šíře

500mm

Tloušťka

20mm

Tepelná vodivost

0,037-0,040 W/mK

Délka

1000mm

 250.00 pro jednu desku

Expandovaný korek 20mmx500mmx1000mm

 

 

 

Popis


Expandovaný korek 20mmx500mmx1000mm


Expandovaný korek 20mmx0.5mx1m se velmi často používá jako izolační materiál. Je alternativou polystyrenu a minerální vlny. Náš korek je zcela přírodní, je vyroben z kůry korkového dubu. Produkt je 100% přírodní, netoxický, odolný proti plísním a trvalý. Ani po mnoha letech používání neztrácí své charakteristické vlastnosti. Pokud použijete náš expandovaný korek, nebudete se muset obávat šíření požáru, nemluvě o tom, že expandovaný korek je samozhášecí produkt.

Tento typ korku se vyrábí vystavením korkových granulí teplotě a tlaku. Díky teplotě 335 °C a tlaku 0,5 kg / cm2 korkový granulát expanduje během 20 minut. To znamená, že volná místa mezi jednotlivými granulemi jsou uzavřena přírodním pojivem (suberinem), které se při tomto procesu uvolňuje. Tato látka, spojující expandované granule, vede k tvorbě aglomerátových bloků. Z těchto bloků se pak vyřezávají desky o rozměrech 1000 x 500 mm a tloušťce 10 až 60 mm.

Materiál je bez zápachu a odolný proti hmyzu a hlodavcům. Expandovaný korek nestárne, což znamená, že si zachovává své vlastnosti při zachování rozměrové stálosti v průběhu let. Korek snižuje šíření povrchových a nárazových zvuků. Vhodné pro použití při teplotách mezi -180 °C až + 120 °C. V případě požáru expandovaný korek neuvolňuje žádné toxické plyny. Materiál je plně recyklovatelný a ve stavebnictví jej lze použít opakovaně. Korek má dobré dielektrické vlastnosti, způsobuje akumulaci mnohem nižších elektrických nábojů než syntetické izolační materiály.


Náš korek můžete využít jako:


 • Tepelnou a zvukovou izolaci vnitřních a vnějších stěn (v případě vnějších stěn, zatímco v případě polystyrenu by měl být korek pokryt síťovinou a omítkou)
 • Akustickou a tepelnou izolaci stropů
 • Jako izolační materiál pro pokládku pod betonové vyrovnávací prvky,
 • Tepelnou a zvukovou izolaci plochých/šikmých střech a teras,
 • Antivibrační izolaci zařízení, budov a celých obytných prostor,
 • Dekorativní povrchovou úpravu domečků pro plazy

Nejdůležitější výhody aglomerovaného korku jsou:


 • Neměnnost rozměrů, bez ohledu na změny teploty a délky používání,
 • Bezpečnost použití
 • Ekologický materiál
 • Při spalování neuvolňuje toxické výpary
 • Vynikající akustické izolační parametry.
 • Požární odolnost: Euro třída E (EN 13501-1)

Aglomerado Negro


Expandovaný korek se používá pro tepelnou a zvukovou izolaci. Umožňuje zachovat tepelnou setrvačnost budov a jejich relativní vlhkost (RH). Je ohnivzdorný a má vysokou zvukovou pohltivost. Uživatelé našeho korku tak sníží hluk v místnosti.

Expandovaný korek vznikl z potřeby recyklovat korkové zbytky a s ohledem na zvýšenou spotřebu energie ve světě.

Výrobci uznali Agglomerado Negro za nejlepší přírodní izolaci, která se v současnosti používá ve stavebnictví. Korková zrna jsou lisována a aglomerována při vysoké teplotě pomocí vhodných etapových procesů mletí a čištění. Tento systém umožňuje buňkám korku zachovat si všechny své vlastnosti (živé buňky naplněné vzduchem, které umožňují zvětšení objemu) a činí z něj nejlepší přírodní izolant na světě.

Podle přísných testů provedených National Laboratory of Civil Engineering je Aglomerado Negro nejlepší akustický absorbent a je zařazen do skupiny M2 pro reakci na oheň. Existují důkazy, že se jedná o nechemický izolant, v důsledku čeho opožďuje šíření plamenů. Panely Aglomerado Negro jsou dobrým tepelným izolantem (teplo i chlad) a zároveň výborným pohlcovačem vlhkosti. Je to bezpochyby nejlepší materiál, pokud jde o regulaci úrovně vlhkosti v domácnosti.

Podle dostupných technických údajů bylo použití Agglomerado Negro uznáno za nejlepší způsob tepelné izolace a akustické izolace. Lze jej použít mezi stěny nebo venku v systému ETICS. Navíc může být použit na stropě nebo na střeše. Můžete jej použít i mezi místnostmi stejného bytu. Tato metoda je také účinná mezi různými apartmány a hotelovými pokoji. Samozřejmě mluvíme o PŘÍRODNÍM a biologicky rozložitelném izolantu.

Doporučujeme i jiné rozměry expandovaného korku.

 


Navštivte naše sociální sítě


Pokud máte ještě nějaké otázky, neváhejte a využijte náš internetový chat. Můžete nás kontaktovat na naší stránce na Facebooku. I tam naleznete spoustu zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte navštívit náš Youtube kanál. Pravidelně tam přidáváme hodnotné a zajímavé filmy i mnoho zajímavostí z neustále se rozvíjejícího a ve světě stále populárnějšího korkového průmyslu.

Nakonec se podívejte na naší stránku na Pinterest, kde naleznete skvělé projekty DIY. Přidáváme zde nejzajímavější korkové ruční práce lidí z celého světa a mnoho, mnoho dalších. Publikujeme také naše materiály o korku. Na Pinterestu můžete najít informace, které nenajdete na našem webu ani na jiných stránkách sociálních sítí.


 

Další informace

Hmotnost 2.500000 kg
Měrná tepelná

1,67 Kj/Kg°C

Provozní teplota

-180°C-+ 120°C

Hustota

170kg/m3(+/-15%)

Šíře

500mm

Tloušťka

20mm

Tepelná vodivost

0,037-0,040 W/mK

Délka

1000mm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Expandovaný korek 20mmx500mmx1000mm“