Přírodní korková mozaika 6MM

Další informace

Hmotnost 0.20 kg
Tloušťka

6mm

Délka

300mm

Šíře

300mm

Metriky

ks

 142.00 pro umění

Přírodní korková mozaika 6MM x 300mm x 300mm

doba výroby: až 7 dní

 

Popis

Přírodní korková mozaika 6MM


Výroba


Mnoho nápadů na zdobení bytu nebo domu přichází zcela neočekávaným způsobem. Myšlenka na výrobu korkové mozaiky přišla na mysl německým návrhářům, když zjistili, kolik vinných zátek je vyřazeno z důvodu nedodržení požadavků vinařů a nedokonalosti korkového dřeva. Cork je již dlouho oblíbeným materiálem mezi designéry. Mnoho z nich používá zátky na lahve k výrobě různých suvenýrů, které často zdobí různé bary a restaurace.

Tvůrci korkové mozaiky tvrdí, že byli motivováni nejen myšlenkou vytvořit originální materiál z předmětů, které znají, ale také touhou chránit životní prostředí, protože při výrobě uzávěru lahve je vyhozeno velké množství materiálu. proces.

Třídění zátek na výrobu mozaik je docela rutina, takže do tohoto technologického procesu jsou zapojeni slepí nebo vězni a vybírají si zátky podle konkrétního vzoru. Poté se na kousky papíru 30 x 30 centimetrů přilepí kousky korku o tloušťce ne větší než 6 milimetrů. Na rozdíl od většiny moderních dokončovacích materiálů nejsou korkové mozaikové panely lisovány ani slinovány, ale zachovávají si své přirozené vlastnosti.

V některých případech také odborníci doporučují nejprve dát korek a pak ho namalovat. K barvení korkové mozaiky se používají různé typy emulzních barev nebo barevných laků.


Instalace


Dekorativní korková mozaika se skládá z korkových disků o průměru 25 mm. Disky jsou umístěny na průhledném filmu, což výrazně usnadňuje instalaci korku. Vše, co musíte udělat, je potřít stěnu lepidlem, aplikovat korkové podložky a zatlačit na ni. Po úplném zaschnutí lepidla odtrhněte ochrannou fólii. Potom by měl být korek injektován jakýmkoli typem injektážní směsi používané k obkladům.

Postupujeme stejně jako u dlaždic. Lepíme, injektujeme, umýváme a čekáme, až zaschne. Korkovou mozaiku lze umístit na jakýkoli povrch – „základnu“, dlaždice, překližku nebo dřevotřísku. Nejdůležitější je, že povrch, na kterém je umístěna korková mozaika, je relativně plochý.

Nakonec je třeba korkovou mozaiku natřít, aby byla chráněna před nečistotami. Tento materiál lze použít jak pro podlahovou výzdobu, tak pro výzdobu stěn. Pokud chce majitel bytu k dekoraci koupelny použít korkovou mozaiku, je nutné pečlivě zvolit lepidlo odolné proti vlhkosti. Po položení korkové mozaiky by měla být pokryta lakem, což výrazně prodlouží její životnost.

Cork má oproti jiným povrchům mnoho výhod. Nejprve je korková mozaika přírodním dokončovacím materiálem, který můžete použít k vytvoření útulné atmosféry ve vašem domě. Chůze po korkové podlaze je velmi pohodlná a materiál je šetrný k životnímu prostředí, takže korková mozaika může být použita k dekoraci jakéhokoli obytného prostoru.


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké otázky? Neváhejte použít náš webový chat. Můžete se nás také zeptat na našem facebookovém kanálu. Zde také najdete mnoho zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte také navštívit náš Youtube kanál. Tam často přidáváme hodnotná a zajímavá videa. Nahráváme informace o instalaci a zpracování korku. Stejně jako mnoho zajímavých faktů z neustále se rozvíjejícího a stále populárnějšího korkového průmyslu na světě.

Nakonec na naší stránce Pinterest najdete úžasné kutilské projekty. Přidáváme nejzajímavější korkové ruční práce od lidí z celého světa a mnoho dalších. Zveřejňujeme také naše materiály o korku. Na Pinterestu najdete informace, které nejsou na našem webu ani na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 0.20 kg
Tloušťka

6mm

Délka

300mm

Šíře

300mm

Metriky

ks

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Přírodní korková mozaika 6MM“