Prodej!

Korkový primer pod panely 5mm(1mx5m)

Další informace

Hmotnost 5.000000 kg
Balíček

1

Metriky

ks

Tloušťka

5mm

Tepelná vodivost

0,053 W/mK

Šíře

1m

Hustota

180-200 kg/m3

Plodnost

2-4%

Zvuková pohltivost

23 dB

Délka

5m

 800.00 pro umění

Korkový primer pod panely 5mx1mx5mm

Popis


Korkový primer pod panely 5mm(1mx10m) – Korková izolační podložka – spolehlivá technologie


Korkový primer pod panely 5mm(1mx5m) je vyrobena s využitím vynikající technologie. Nepovoluje žádné umělé přísady, které by mohly mít negativní dopad na naše zdraví. Materiál na bázi přírodního korku a ekologického pojiva. Korek na podlaze se liší od standardního korku na podlaze. Má nižší hustotu a poréznější strukturu. Díky tomu jsou izolační parametry produktu ještě lepší.

Co odlišuje korek pod panely od jiných materiálů tohoto typu?


Přírodní původ


Korek se vyznačuje mimo jiné izolačními materiály, protože je to zcela přírodní materiál. Středomoří to získávají z kůry korkového dubu. Díky tomu je nejzdravější produkt na trhu. Jeho výroba je založena na přírodních surovinách. Proto je zcela neutrální vůči lidskému tělu a životnímu prostředí. Totéž bohužel nelze říci o jiných syntetických základech.

Je třeba poznamenat, že proces extrakce korku probíhá bez poškození stromu, ze kterého je extrahován. Od tlustého kmene se oddělí několik nebo několik centimetrů kůry a dále se zpracovává. Tento postup se provádí každých 9-10 let. Po odkornění se strom regeneruje a obnovuje svou kůru, která začíná růst zpět. Korek je zcela antistatický materiál. To znamená, že nezachytává statiku, a proto nepřitahuje prach. To je velmi dobrá zpráva, zejména pro alergiky a astmatiky. Totéž platí pro jiné materiály?


Tepelná izolace


Korková izolační vrstva má velmi dobré tepelně izolační parametry. Jeho koeficient tepelné vodivosti je 0,053 W / mK, což z něj činí jeden z nejteplejších izolačních materiálů. Důležité je, že korek neztrácí své izolační vlastnosti v širokém teplotním rozmezí. Díky tomu jej lze použít ve velmi chladném a extrémně horkém prostředí. Cork získal tuto cennou vlastnost díky své specifické buněčné struktuře, což za umělých podmínek není možné.

Korková tkáň se skládá z velkého počtu mrtvých buněk. Prostor mezi nimi je vyplněn plynem se složením podobným vzduchu. Obsah plynu je přibližně 90% jeho objemu. Díky tomu korek dokonale izoluje interiér před tepelnými ztrátami. Kontaktní materiál je navíc příjemně teplý, protože neabsorbuje ani nevodí teplo z lidského těla, což se odráží v pohodlném používání korkové podlahy


Zvuková izolace a izolace vibrací


Akustická korková podložka je také skvělý způsob, jak izolovat místnosti od nepříjemných zvuků, hluku a vibrací. Použití korku pod podlahou také sníží zvuk kroků a praskání podlahy, což zase zlepší komfort používání bytu. Korková podlaha má schopnost tlumit zvuky vzduchu a nárazy v širokém rozsahu.


Chemický objem a propustnost plynů a kapalin


Korek je surovina, která se pyšní tím, že chemicky nereaguje s žádnými látkami. Je také nepropustný pro kapaliny a plyny. Navíc nemá žádnou chuť ani vůni, takže se běžně používá k uzavírání nádob na jídlo a pití. Korek je také odolný proti vlhkosti. Díky tomu si můžete být jisti, že při použití jako podlahové rohože eliminuje riziko plísní a plísní a její vlastnosti se časem nemění.


Rozměrová stabilita korkové základny


Rozměrová stabilita je velmi důležitá vlastnost, zejména u materiálů, které budou silně zatíženy. Korková podlaha zaručuje tuto stabilitu. Výsledkem je, že se tloušťka podlahy po umístění nábytku nezmění. To je jasná výhoda, která odlišuje korek od ostatních podkladů. Levné materiály obvykle snižují svou tloušťku o 50-70% ve srovnání s původními rozměry.


Požární odolnost a trvanlivost


Korek je žáruvzdorný materiál. Chrání kmen stromu před přehřátím a vysokými teplotami při lesních požárech. Kontakt s ohněm hoří bez plamene, a proto nepředstavuje žádné nebezpečí požáru. Při vystavení ohni také neprodukuje toxické plyny, a proto neznečišťuje životní prostředí. Díky speciálnímu designu korku je surovina extrémně odolná proti poškození a oděru. To je mimořádně důležitá vlastnost, zejména mezi nadacemi. Podlaha na něm je v nepřetržitém provozu a je nutné materiál otírat o materiál. Vysoký koeficient tření korkových pražců znamená, že tento materiál vydrží déle než mnoho podlah.


Lehkost korku a jeho vliv na vnitřní mikroklima


Korek je extrémně lehký materiál, který nezatěžuje povrchy, na které byl položen. Vzduch představuje 50% jeho hmotnosti. Proto je korek pětkrát lehčí než voda a díky své nepropustnosti pro kapaliny je zcela nepropustný. Lidé ji už používali před tisíci lety k výrobě rybářských bójí a sítí.
Korek na podlaze má také schopnost stabilizovat vlhkost vzduchu a vyrovnat teplotu. Díky tomu si můžeme být jisti, že mikroklima v našich interiérech bude perfektní.


Korková podložka 5 mm (10 m) – Kde je mohu použít?


Korkové podlahy jsou ideální pro všechny typy podlah. Bude dobře fungovat pod podlahami vyrobenými z desek, panelů, linolea a PVC, jakož i pod kameny nebo keramickými dlaždicemi. Můžete jej také nainstalovat pod koberec a dosáhnout tak měkkého a elastického efektu podlahy.


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké dotazy? Neváhejte a využijte náš webový chat. Můžete se také zeptat na našem kanálu Facebook. Najdete zde také spoustu zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte také navštívit náš kanál YouTube. Zde přidáváme zdarma užitečná a zajímavá videa. Stahujeme informace o instalaci a zpracování korku. Stejně jako mnoho zajímavých faktů z neustále se měnícího a stále populárnějšího korku po celém světě.

Na naší Pinterest stránce najdete skvělé DIY projekty. Přidáváme nejzajímavější ruční korky od lidí z celého světa a mnoho dalších. Také zveřejňujeme naše dokumenty o korku. Na Pinterestu najdete informace, které nejsou na našem webu ani na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 5.000000 kg
Balíček

1

Metriky

ks

Tloušťka

5mm

Tepelná vodivost

0,053 W/mK

Šíře

1m

Hustota

180-200 kg/m3

Plodnost

2-4%

Zvuková pohltivost

23 dB

Délka

5m

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Korkový primer pod panely 5mm(1mx5m)“