Korkový sprej – aplikace


Korkový sprej - aplikace

Korkový sprej – aplikace. Jak stavební věda postupuje, snažíme se používat nejnovější technologie k získání správných řešení. Někdy tato technologie může míchat staré a nové metody a nemusí to být toxické. Korkový sprej je vynikajícím příkladem inovativního a osvědčeného řešení pro vnější povrchovou úpravu budov, tepelnou izolaci a hydroizolaci za použití starých a přírodních stavebních materiálů.

Sprejový korek je alternativou k barvě nebo štuku se směsí 80 % korkových granulí a 20 % vodou ředitelné barvy, která je k dispozici v mnoha barevných variantách. Korkový nástřik je velmi podobný štuku. Jeho povrch je strukturovaný a měkký na dotek. Je velmi podobný laku, jen je hutnější. Barev je tolik jako u každého laku a můžete ho i tónovat.

Korkový sprej můžete použít téměř na jakýkoli povrch, který natřete tradiční barvou. Můžete jej nastříkat přímo na všechny druhy venkovních stěn u vás doma. Textura korku také vytváří krásný protiskluzový povrch, takže je ideální pro terasy a chodníky. Korek není tak teplý na dotek jako zdivo a kámen, takže je ideální pro bazénové terasy. Jako alternativu k stříkané pěně můžete také použít rozprašovací zátku do výklenků ve vnitřní stěně k utěsnění vzduchových mezer.

Na rozdíl od pěny s uzavřenými buňkami je korek ve spreji prodyšný a propouští vodní páru, což umožňuje rychlejší schnutí. Tento způsob aplikace může také chránit dřevěné stěny před plísní a hnilobou tím, že působí jako ochranné pojivo na dřevo. Korkový sprej lze také aplikovat přímo na vnitřní stěny, pokud máte rádi tento styl vnitřního obložení.


Korkový sprej - aplikace

Korkový sprej – aplikace. Korek je vysoce obnovitelný zdroj, který obvykle pochází z lesů chráněných federální vládou a certifikovaných Forest Stewardship Council – Forest Stewardship Council (FSC) v Portugalsku. Kůra stromů se sklízí každých devět let po dobu 150 až 250 let. Sběr korku neškodí stromům. Kromě toho jsou granule používané v práškovém korku obvykle odpadními vedlejšími produkty z průmyslu korkových zátek.

Korkový sprej je směs 80% korkového granulátu a 20% vodou ředitelné barvy, nanášená stříkací pistolí a stlačeným vzduchem. Protože korkový sprej obsahuje 80 % korku, snižuje uvolňování mikroplastů v důsledku degradace barvy. Porovnejte to s jinými elastomerními barvami, kde je místo toho více syntetických sloučenin.

Stříkaný korek velmi dobře uzavírá mezery a uniká vzduch a těsná budova je velkým krokem k tepelně účinné budově. Sprej lze aplikovat na jakýkoli řádně připravený povrch – štuk, ocel, hliník, dřevo, cihly, vinyl, šindele a další. Můžete jej použít na širokou škálu povrchů.


Korkový sprej - aplikace

Usazeniny a prach ulpívají na povrchu korku jen zřídka, a když se objeví, lze povrch smýt. Po deseti letech může povrchová úprava na slunci vyblednout jako každá barva a může být nutné ji znovu nanést. Korek má zdánlivě nekonečné výhody. Je to obnovitelná surovina a stavební materiál, díky čemuž je atraktivní volbou pro širokou škálu aplikací. Používá se v mnoha aplikacích, protože lepí dřevo, kov, plast a beton a používá se uvnitř i vně budov. Funguje v jakémkoli klimatu; Je odolný vůči UV záření, počasí a krupobití, vysokým i nízkým teplotám, oděru, houbám a plísním.

Je dokonce zpomalující hoření, splňuje evropskou třídu E a při inkubaci neuvolňuje toxické výpary. Korek může zvýšit požární odolnost exteriéru budovy v oblastech náchylných k požáru. Stříkaný korek přispívá k tepelné izolaci stavební konstrukce, utěsňuje vzduchové mezery v budově a pohlcuje zvuk. Přidání sprejového uzávěru na exteriér budovy je snadný způsob, jak jednoduše izolovat stávající hotovou konstrukci. Sprejový korek odpuzuje vodu (ztěžuje zdivo absorbovat vodu), přičemž je stále prodyšné a umožňuje pronikání páry. Pokud jsou stěny opotřebované, můžete na ně aplikovat korek, který šetří práci a náklady a snižuje stavební odpad. Nepraská a je pružnější než barva a štuk. Je hypoalergenní a samočistící, protože usazeniny a prach se na jeho povrchu snadno nelepí.

Napsat komentář

Vzorky Korkove