Korková tapeta „Normal“

Další informace

Hmotnost 1.50 kg

 2,900.00 na 1 roli - 7,5 m2


TECHNICKÉ PARAMETRY

Šířka 0,75 m

Délka 10 m

Tloušťka 1 mm

Prodává se v rolích 7,5 m2


Popis


Korková tapeta „Normal“


Představujeme vám naši novou korkovou tapetu „NORMAL“

Korková tapeta může být vynikající dekorací interiéru, protože do ní vnáší hřejivou atmosféru.

Uchvátí různými vzory, barvami a texturami. Krásné aranžmá přitahují velkou pozornost. Vzory korkových tapet jsou inspirovány nejnovějšími módními trendy. Korková tapeta má mnoho výhod: je příjemná na dotek a hřeje, udržuje optimální teplotu a příznivé mikroklima v interiéru. Je také zdravá pro členy domácnosti, odolná proti vlhkosti a nepřitahuje prach. Její kvality proto ocení alergici. Korkové tapety se prodávají v celých rolích 7,5 m2 (10mx0,75m).

  1. Definice

Korkové tapety se skládají z papírového nosiče, jehož povrch je pokryt tenkými plátky kůry korkového dubu. Někteří výrobci tapet používají i korkové granule z mleté ​​kůry z asijského korku amurského nebo ze zbytků produkce korku. Tento typ korkové tapety je levnější než tapety z korkové dýhy.

Existují také tapety, které napodobují vzhled originálních korkových tapet, které vypadají velice podobně jako skutečný korek. Jedná se především o vliesové tapety.

  1. Výroba

Tapeta z korkové dýhy je vyrobena z loupané kůry korkového dubu (Quercus suber). Kůra se loupe ručně pomocí speciálních nástrojů. Loupání neovlivňuje vitalitu korkového dubu a jeho kůra opět obrůstá.

Oloupaná kůra se třídí, skládá a suší venku po dobu nejméně šesti měsíců a bez kontaktu se zemí. Po usušení se kůra uvaří na páře a uhladí, aby se dala později snadno zpracovat. Korek pak může šest až devět měsíců odpočívat, aby přirozeným procesem zrání vytvořil jedinečnou buněčnou strukturu a byl recyklovatelný.

Poté se kůra vaří při teplotě těsně pod 100 °C. To snižuje stupeň znečištění, zvyšuje pružnost a objem a snižuje hustotu. Následuje další sušení a stabilizační fáze v délce dvou až tří týdnů, při které dochází ke snížení vlhkosti kůry. Korek je poté připraven k dalšímu zpracování a je odeslán do příslušné výroby v souladu s přidělenými úrovněmi kvality. Pro výrobu tapet z korkové dýhy se používají pouze stupně kvality A a B.

Jednotlivé kusy korkové dýhy se podle potřeby pokládají a ručně lepí („laminují“) na papírový podklad. Vzniká tak individuální vzor, ​​takže každá korková tapeta je skutečně jedinečná a neopakovatelná! Korkové tapety mají přirozený vzhled a jsou teplé a měkké na dotek. Rozdíly ve struktuře a barvě tapet jsou zcela přirozené. Jedná se o kvalitu a pravost, ne o výrobní vadu. Tapety z přírodního korku jsou dostupné v různých odstínech hnědé.

  1. Vlastnosti a péče

Přírodní tapety z korku jsou nejen vnější, ale i vnitřní. Vzhledem k tomu, že kůra korkového dubu se skládá ze vzduchem naplněných buněk, má nízkou tepelnou vodivost. Díky tomu nabízejí korkové tapety vynikající tepelnou izolaci a mají velmi dobré izolační vlastnosti. Jsou vhodné zejména pro tepelnou izolaci, ale také pro akustickou izolaci.

Další pozitivní věcí na korkové tapetě je, že má antibakteriální, hypoalergenní a antistatické vlastnosti – perfektní pro alergiky a astmatiky. Protože na nich neulpívají prachové částice, velmi snadno se čistí. Tapeta by se neměla čistit za mokra a v případě čerstvých skvrn doporučujeme čistit mírně navlhčeným hadříkem.

Korkové tapety jsou velmi odolné, nehořlavé a odolné vůči světlu i při neustálém osvětlení. Drobná poškození od nárazů nebo škrábanců nejsou v přirozené struktuře korku patrná.

Korkové tapety jsou šetrné k životnímu prostředí a jsou vyráběny ručně bez použití jakýchkoliv chemikálií. Pokud hledáte obklad na stěnu, který chrání životní prostředí a zdraví a zároveň zlepšuje vnitřní klima a snižuje náklady na energie, přírodní korková tapeta je perfektní volbou.

  1. Aplikace

Na rozdíl od korkových podlah nejsou tapety potaženy nebo utěsněny korkovou dýhou. Neměly by být proto použity ve vlhkých místnostech, jako jsou koupelny nebo kuchyně, protože jejich přírodní materiál absorbuje vlhkost a látka může bobtnat. Výborně se však hodí jako obklady stěn do obývacích pokojů, ložnic a kanceláří.

Korková tapeta se aplikuje podobně jako tradiční papírová tapeta. Povrch musí být suchý, čistý a hladký. K řezání doporučujeme použít nůžky na tapety nebo jiný ostrý řezací nástroj. Díky tomu je řez velmi přesný a zabraňuje třepení hran a prasklinám v tenkém korkovém materiálu.

 


Navštivte naše sociální sítě

Pokud máte ještě nějaké otázky, neváhejte a využijte náš internetový chat. Můžete nás kontaktovat na naší stránce na Facebooku. I tam naleznete spoustu zajímavých informací o korku.

Nezapomeňte navštívit náš Youtube kanál. Pravidelně tam přidáváme hodnotné a zajímavé filmy i mnoho zajímavostí z neustále se rozvíjejícího a ve světě stále populárnějšího korkového průmyslu.

Nakonec se podívejte na naší stránku na Pinterest, kde naleznete skvělé projekty DIY. Přidáváme zde nejzajímavější korkové ruční práce lidí z celého světa a mnoho, mnoho dalších. Publikujeme také naše materiály o korku. Na Pinterestu můžete najít informace, které nenajdete na našem webu ani na jiných stránkách sociálních sítí.


 


 


Další informace

Hmotnost 1.50 kg

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Korková tapeta „Normal““