Korkový podklad 8mm(1mx5m)

Další informace

Hmotnost 8 kg
Balíček

1

Metriky

ks

Tloušťka

8mm

Tepelná vodivost

0,053 W/mK

Šíře

1m

Hustota

180-200 kg/m3

Plodnost

2-4%

Zvuková pohltivost

22 dB

Délka

5m

 1,600.00 pro umění

Korkový primer pod panely 5m x 1m x 8mm


TECHNICKÉ PARAMETRY:

Rozměry role: 1m x 5m x 8 mm,

Balení: 1 role = 5 m2,

Ztlumení: 22 dB

Tepelná vodivost: 0,053 W / mK,

Sypná hmotnost: 180 – 200 kg / m3,

Popis


Korkový podklad 8mm(1mx5m) – Izolační podlahový korek – spolehlivý výkon a technologie


Korková podložka 8mm(1mx5m)  je vyrobena pomocí vynikající technologie. Neobsahuje žádné umělé přísady, které by mohly mít negativní dopad na naše zdraví. Materiál je založen na přírodním korkovém kamenivu a ekologickém pojivu.


Přírodní původ


Korkový podklad 8mm(1mx5m) je zcela přírodní materiál. Obyvatelé Středomoří jej získávají z kůry korkového dubu. To z něj dělá nejzdravější produkt na trhu. Jeho výroba je založena na přírodních surovinách. Proto je zcela neutrální vůči lidskému organizmu a životnímu prostředí. To se bohužel nedá říci o jiných syntetických bázích. Je třeba poznamenat, že proces extrakce korku probíhá bez poškození stromu, ze kterého se získává. Ze silného kmene se oddělí několik centimetrů kůry a dále se zpracovává. Tento postup se provádí každých 9-10 let. Po odstranění kůry se strom regeneruje a obnovuje a  začíná znovu růst. Korek je zcela antistatický materiál. To znamená, že nezachycuje statickou elektřinu, a proto nepřitahuje prach. To je velmi dobrá zpráva zejména pro alergiky a astmatiky. Platí totéž pro jiné materiály?


Tepelná izolace


Korková izolační vrstva má velmi dobré tepelně izolační parametry. Její součinitel tepelné vodivosti je 0,053 W / mK, což ji řadí na přední místo mezi nejvíce ohnivzdornými izolačními materiály. Důležité je, že korek neztrácí své izolační vlastnosti v širokém rozsahu teplot. Díky tomu může být použit ve velmi chladném i velmi horkém prostředí. Korek získal tuto cennou vlastnost díky své specifické buněčné struktuře, což v umělých podmínkách není možné. Korková tkáň se skládá z obrovského množství mrtvých buněk. Prostor mezi nimi je vyplněn plynem se složením podobným vzduchu. Obsah plynu je přibližně 90 % jejího objemu. Díky tomu korek dokonale izoluje interiér proti tepelným ztrátám. Materiál je navíc příjemně teplý na dotek, protože nepohlcuje ani nevede teplo lidského těla, což se promítá do pohodlného užívání podlahy, pod kterou byl použit podlahový korek.


Zvuková izolace a izolace vibrací


Akustický korkový podklad je také skvělý způsob, jak izolovat místnosti od nepříjemných zvuků, hluku a vibrací. Použití korku pod podlahu také sníží zvuk kroků a praskání podlahy, což zase zlepší komfort užívání bytu. Korkové podlahy mají schopnost tlumit zvuky vzduchu a nárazů ve velmi širokém rozsahu.


Rozměrová stabilita korkového podkladu


Rozměrová stabilita je velmi důležitou vlastností, zejména pokud jde o materiály, které budou silně zatěžovány. Tuto stabilitu zaručuje korková podlaha. Díky tomu se tloušťka podlahy po rozmístění nábytku nezmění. To je jasná výhoda, která korek odlišuje od ostatních základů. Levné materiály obvykle snižují svou tloušťku o 50-70% oproti původním rozměrům.


Požární odolnost a trvanlivost


Korek je žáruvzdorný materiál. Chrání kmen stromu před přehřátím a vysokými teplotami vznikajícími při lesních požárech. Při kontaktu s ohněm hoří bez plamene, a proto nepředstavuje nebezpečí požáru.  Při působení ohně také neuvolňuje toxické plyny, díky tomu neznečišťuje životní prostředí a speciální konstrukce korku činí surovinu extrémně odolnou vůči poškození a oděru. To je mimořádně důležitá vlastnost, zejména mezi podlahovými podklady. Podlaha na něm položená stále pracuje  a tření materiálu o materiál je důležité. Vysoký koeficient tření korkových podkladů znamená, že materiál vydrží déle než mnoho podlah.


Lehkost korku a jeho vliv na vnitřní mikroklima


Korek je extrémně lehký materiál, který nezatěžuje povrchy, na kterých je umístěn. Vzduch tvoří 50 % jeho hmotnosti. Díky tomu je korek pětkrát lehčí než voda a díky nepropustnosti pro kapaliny je zcela nepotopitelný. Lidé jej používali před tisíci lety k výrobě bójí a rybářských sítí. Korek na podlaze má také schopnost stabilizovat vzdušnou vlhkost vzduchu a vyrovnat teplotu. Díky tomu máme jistotu, že mikroklima v našich interiérech bude dokonalé.


Korková podložka – kde ji můžete použít?


Korkové podložky jsou ideální pro všechny typy podlah. Výborně se osvědčí pod prkna, panely, linoleum a PVC podlahy, stejně jako pro kamenné nebo keramické dlaždice. Může být také umístěna pod kobercem pro efekt měkké a flexibilní podlahy,
Při instalaci zátky doporučujeme parotěsnou fólii s CE atestem, kterou lze zakoupit v naší prodejně.


Navštivte naše sociální stránky


Máte nějaké dotazy? Neváhejte použít náš internetový chat. Můžete se také zeptat na našem facebookovém kanálu. Také o korku najdete spoustu zajímavých informací.

Nezapomeňte také navštívit náš kanál YouTube. Zde přidáváme užitečná a zajímavá videa zdarma. Shromažďujeme informace o instalaci a zpracování korku. A také mnoho zajímavostí o neustále se měnícím a ve světě stále oblíbenějším korku.

Podívejte se na naši stránku Pinterest, kde najdete skvělé DIY projekty. Přidáváme nejzajímavější ručně vyráběné korkové zátky od lidí z celého světa a mnoho dalších. Také publikujeme naše články o korku. Na Pinterestu můžete najít informace, které nejsou na našem webu nebo na jiných stránkách sociálních médií.


Další informace

Hmotnost 8 kg
Balíček

1

Metriky

ks

Tloušťka

8mm

Tepelná vodivost

0,053 W/mK

Šíře

1m

Hustota

180-200 kg/m3

Plodnost

2-4%

Zvuková pohltivost

22 dB

Délka

5m

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Korkový podklad 8mm(1mx5m)“