Korek jako základní materiál pro vícevrstvé konstrukce


Korok je perfektný ako stavebný materiál pre rôzne druhy laminátov a podkladov. Môžete ho použiť ako preglejkové jadro alebo do sadrokartónu. Rozsiahle používanie viacvrstvových panelových materiálov z neho urobilo materiál zvolený v niekoľkých odvetviach a aplikáciách, ako sú ploché, plné a viacvrstvové dverné panely, super izolované okenné rámy, deliace panely pre kancelárske aplikácie a námornú dopravu.

Aglomerovaný korek lze považovat za vhodný materiál pro použití jako základní vrstvu v sendvičových panelech: vykazuje vysokou odolnost proti nárazu, dobré tepelné a akustické izolační vlastnosti a vynikající vlastnosti tlumení vibrací (Gil 2007; Fortes et al. 2004).


Korek je přírodní materiál s buněčnou strukturou se zajímavou sadou vlastností pro sendvičové struktury, tj. Nízkou hustotou, velmi nízkou propustností pro kapaliny a plyny, vysokou stlačitelností a obnovením rozměrů, nízkou vodivostí, chemickou stabilitou a trvanlivostí (Pereira 2007).

Několik studií již zvažovalo použití expandovaného korku jako základního materiálu, vč. sendvičové panely s uhlíkovým epoxidem (Reis a Silva 2009; Castro et al. 2010). Expandovaný korkový aglomerát je 100% přírodní korkový produkt vyrobený z korkového odpadu a zbytků nebo průmyslového korkového odpadu nevhodného pro jiné použití (Diaz et al. 2003; Ferreira a Pereira 1986; Pereira a Ferreira 1989).


Expandované korkové aglomeráty se vyrábějí za použití korkových granulí v uzavřeném autoklávu při vysoké teplotě (kolem 300 C) a tlaku (kolem 40 kPa) bez použití lepidla (Pereira a Ferreira 1989; Baptista a Vaz 1993).

Tyto procesní podmínky vedou k: expanzi zátkových buněk a termochemické degradaci buněčné stěny (Pereira 1992), jakož i k uvolňování vedlejších produktů, které působí jako přirozené lepidlo mezi granuláty aglomerátu (Pereira 1992; Amen-Chen et al. 2001; Rosa and Fortes 1988a)).

Takové ekologické, lehké a levné sendvičové panely lze použít jako součást nestrukturálních struktur, jako jsou příčky. Využití sendvičových struktur za poslední půlstoletí neustále rostlo.


Napsat komentář

Vzorky Korkove
Copy link
Powered by Social Snap